?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Дуже багато спогадів пов'язано з цією грою.

Випущена 1990 року практично на усіх доступних тоді платформмах (у тому числі й на PC) ця гра здобула велику славу в усьому світі. Без перебільшення можна сказати, що це був шедевр свого часу. Жвава фентезійна аркада з гарною на той час графікою і приємною музикою стала однією з найперших зіграних мною ігор. Аркада були бойовою, так що деякі російськомовні ігрові оглядачі навіть називали її "лідером по розбиванню "гарбузів" до виходу Doom". Звісно, це певне перебільшення, бо серед аркад була дуже популярна серія Double Dragon, a перед Doom'ом був також  не м'який  Wolf 3D.

Сінгл-режим, як ви розумієте, я проходив не раз. Про нього можна вести окрему розмову, якщо буде час.

Але вашій увазі хочу запропоновувати набагато важчий у проходженні режим дуелі (Duel)
За допомогою однієї з останніх версій програми DoSBox мені вдалося записати своє проходження.Щоб менше навантажувати клавіатуру я вибрав швидший спосіб проходження. Він грунтується на тому, що з лівого боку файт-сцени унизу зліва та угорі зліва є своєрідні "дірки", крізь які можна швидше знищити супротивників. Особливо це допомагає проти "босів", та коли супротивників багато.

Така тактика, до речі, добряче допомагає і у проходженні single-режиму.

Коли проходив сінгл-режим, то зробив для наочності цього принципу скріншот, де зображено цей же майданчик:Як видно зі скріншоту, найкраща порожнина для знищення врогів саме зліва унизу.

Як показує це відео, записане місяць тому, маю ще порох у порохівницях (бо років 5 не торкався улюбленого шедевру), та і досвід не втрачений.

Так траплялось, що і 17 років тому, і цього року - постійно попадалася усічена версія дуелі - тобто до моменту "Please Insert Disk 2. Press Enter". Де брати той міфічний диск у 1990-х гадки не мав. Судячи з усього, це "приставкова" спадщина цієї гри.

Хто захоче подивитись повну дуель, я знашов на Youtube зовсім повне проходження (те саме + декілька додаткових рівнів): http://www.youtube.com/watch?v=wYhJqZF2mxs  З автором цього проходження ми незалежно один від одного дійшли схожих варіантів просування.

Таке от славне ретро.

Comments

osokor_ua
Dec. 27th, 2010 08:58 am (UTC)
Протягом усіх 1990-х вийшло багато революційних ігор, які заклали канони у своїх жанрах.

Щодо початку 1990-х, то з'явились ігри з пристойною VGA-графікою, яка стала гарним доповненням до геймплею. Golden Axe - одна з таких.

Крім того, у Golden Axe можна було грати і на "слабких" (мірками 1990-х років) комп'ютерах (навіть на "Пошук-1") з CGA та EGA моніторами. Що я й робив. Краса звісно була не та, але геймплей усе одно захоплював.